Łask: II Łaska Konferencja Diabetologiczna dla cukrzyków

Marcin Jankowski, 04.10.2016 11:02
W Łaskim Domu Kultury już po raz drugi odbędzie się konferencja poświęcona problemom związanym z leczeniem cukrzycy i jej powikłań. W Polce chorych na cukrzycę może być aż 3 miliony osób z czego 1/3 w ogóle sobie z tego nie zdaje sprawy. Przyczyną wystąpienia cukrzycy jest zaburzenie w produkcji insuliny przez organizm spowodowany wiekiem oraz mało aktywnym trybem życia.

Cukrzyca – pierwsza niezakaźna epidemia na świecie


Większość zdiagnozowanych osób, blisko 90%, to osoby chore na cukrzycę typu 2 objawiającą się dopiero w średnim wieku, której przyczyną jest nadwaga i siedzący tryb życia. Jeśli tempo zachorowań utrzyma się na obecnym etapie to w 2020 roku średnio co czwarty Polak będzie naznaczony cukrzycą. Obecnie większość chorych to osoby po 40. roku życia jednak zauważalny jest już wzrost zachorowań wśród dzieci.

Co gorsza również w tym roku pominięto na liście leków refundowanych pacjentów zmagających się z cukrzycą. Środowiska diabetyczne w Polsce od lat apelują do Ministra Zdrowia o dostęp do nowoczesnej, skutecznej i refundowanej w wielu krajach Europy terapii lekami z grupy GLP-1. Już teraz polską gospodarkę leczenie kosztuje 7 miliardów złotych rocznie.

Łaska Konferencja dla chorych na cukrzycę - ukrytego mordercę


8 października 2016 roku w Łaskim Domu Kultury spotkają się przedstawiciele środowisk diabetycznych na Konferencji, podczas której będą opowiadać będą o problemach i wyzwaniach związanych z leczeniem "ukrytego mordercy". Początek Konferencji o godzinie 930 będzie poprzedzony godzinną rejestracją uczestników. Szczegółowy program II Łaskiej Konferencji Diabetologicznej dostępny na plakacie w galerii poniżej.

Źródło: (C) Newseria/Łaski Serwis Samorządowy
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!