Łask: APN Funinjo z Kolumny na podium w turnieju w Zduńskiej Woli

Marcin Jankowski, 06.12.2016 12:53
Akademia Piłki Nożnej Funinjo z Łask-Kolumny zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej, który został zorganizowany w Zduńskiej Woli. W Turnieju "Opakowania Cup 2016" Akademię reprezentowali chłopcy z rocznika 2007, którzy musieli zmierzyć się siedmioma drużynami z regionu.

Udany start w Ogólnopolskim Turnieju Opakowania Cup 2016 Zduńska Wola


Zawodnikom APN Funinjo z Kolumny podczas Turnieju w Zduńskiej Woli przyszło rywalizować z takimi zespołami jak Raków Częstochowa, RAP Radomsko czy Jutrzenka Bychlew. W fazie grupowej nie przegrali oni ani jednego pojedynku, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Efektem tak dobrego wyniku i nagrodą w postaci półfinału, była bardzo dobrze zorganizowana gra defensywy chłopców z rocznika 2007, we współpracy ze świetnie spisującym się na pozycji bramkarza - Marcinie Żyła.

W walce o finał na drodze APN Funinjo z Łask-Kolumny stanęła miejscowa drużyna - Diament Zduńska Wola. Po emocjonującym meczu, pełnym walki, składnych akcji jak i indywidualnych pojedynkach jeden na jeden, regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Wraz z końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 1 do 1. O miejsce w grze o pierwsze miejsce musiały zadecydować rzuty karne. Na szczęście, świetnie dysponowany tego dnia, goalkeeper przyjezdnych - Marcin Żyła, potwierdził swoją dyspozycję. W serii rzutów karnych dał się pokonać tylko raz, a zawodnicy Łasku, wykonujący "jedenastkę" umieścili piłkę w siatce trzykrotnie, wygrywając 3:1.

W najważniejszym meczu o złoto, ponownie APN Funinjo napotkało drużynę, z którą w fazie grupowej bezbramkowo zremisowało - RAP Radomsko. Po wyrównanym pojedynku jak i dobrej grze podopiecznych Akademii Piłkarskiej, ulegli jednak rywalom 0:2, kończąc tym samym rozgrywki na wysokim, drugim miejscu.

Podczas końcowej ceremonii wręczania medali jak i pucharów, rozdano również nagrody indywidualne, a jedna z nich powędrowała do naszego goalkeepera - Marcina Żyły, który zdobył miano najlepszego bramkarza Turnieju Opakowania Cup 2016!

Podsumowując, cały Turniej Opakowania Cup 2016 przyniósł wiele powodów do zadowolenia. Zaczynając przede wszystkim od znakomitej gry w obronie naszych zawodników, przez zdobyte bramki, udane dryblingi, czy postawy bramkarza, a kończąc na zdobytym miejscu na podium. Cieszy również to, że mamy w swoich szeregach bardzo zdolnych chłopców, potrafiących podejmować na placu gry samodzielne, trafne decyzje w odpowiednich momentach, które są owocem ciężkiej pracy zarówno samych małych piłkarzy jak i trenerów.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!