Łask: 72. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Marcin Jankowski, 29.07.2016 10:31
1 sierpnia 1944 roku wybuchło długo wyczekiwane przez społeczeństwo Powstanie Warszawskie, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji "Burza". W związku z 72. rocznicą jego wybuchu przypadającą w tym roku, na Placu 11 Listopada w Łasku zostaną zorganizowane uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie, które jest symbolem walki o wolność i honor.

Obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w Łasku


Podczas uroczystości na Placu 11 Listopada w Łasku, na które zaprasza Burmistrz Łasku wszystkich mieszkańców, tradycyjnie w centralnym punkcie miasta zostanie odegrany hymn państwowy, odmówiona zostanie modlitwa w intencji poległych powstańców oraz zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Obchody rozpoczną się 1 sierpnia 2016 roku o godzinie 1700. Jak co roku o tej samej godzinie - godzinie "W" - cała Polska zatrzyma się by przy dźwiękach syren oddać hołd poległym. Również na terenie naszego miasta oraz gminy zostanie wyemitowany dźwięk syren przez 1 minutę co pozwoli upamiętnić wybuch Powstania.

Powstanie Warszawskie 1944 roku


Powstanie Warszawskie było wystąpieniem skierowanym przeciwko niemieckim żołnierzom okupującym stolicę - Warszawę. W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944 roku. Od tamtego czasu minęło wiele lat a pamięć o bohaterach nadal jest upamiętniana.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!