Allegro: nowa świąteczna reklama, która porusza

Marcin Jankowski, 28.11.2016 20:35, aktualizacja 28.11.2016 22:59
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, największa internetowa platforma handlowa w Polsce - Allegro. właśnie udostępniło nową reklamę z serii "Czego szukasz w Święta?". Musisz ją obejrzeć ponieważ jest to dość nie typowa forma jak na reklamę a w zasadzie krótka historia opowiedziana w 3 minutowym filmie, który odwołuje się do naszych relacji z rodziną.

Allegro porusza na święta Bożego Narodzenia


Pamiętacie reklamę o ojcu, córce i gitarze reklamującą zakupy na Allegro? Właśnie ta reklama zdobyła nagrodę - srebro w międzynarodowym konkursie filmów reklamowych Epica Awards w Amsterdamie w listopadzie 2016 roku. Teraz agencja reklamowa Bardzo, specjalnie dla Allegro przygotowała nowy spot reklamowy z okazji świąt Bożego Narodzenia. Aby nie zdradzać historii opowiedzianej w tym filmie, nie będę jej opisywał. Naprawdę warto samemu ją obejrzeć. W przeciwieństwie do wielu reklam w telewizji, nie ma tutaj opisu konkretnego produktu czy podanych cen. W zamian mamy odwołania do spraw najważniejszych w naszym życiu czyli rodziny i bycia razem.

Reklama została wyreżyserowana przez Jespera Ericstama, Szweda, który jest także odpowiedzialny za oszałamiający sukces filmu Gitara. Koncept wymyśliła agencja Bardzo, tworząca całą platformę "Czego szukasz?". Film został wyprodukowany przez dom produkcyjny CutCut. Co ciekawe same reklama była oczywiście kręcona w Polsce ale ciekawsze jest to, że w miesiącu kwietniu!

Platforma handlowa Allegro - kupuj i sprzedawaj w internecie


Allegro to najstarsza i najpopularniejsza obecnie platorma handlowa w naszym kraju z setkami użytkowników. Serwis internetowy Allegro, jeden z czołowych w Polsce, powstał w 1999 roku i został założony przez jedną z poznańskich firm, która wzorowała się na amerykańskim odpowiedniku eBay. Z biegiem lat serwis Allegro zdobywał popularność by z czasem stać się liderem i synonimem handlu w internecie w Polsce.

Na stronie Allegro można znaleźć informacje, że obecnie na platformie zarejestrowanych jest blisko 20 milionów użytkowników. Początkowo były to tylko aukcje, dzisiaj przeważają w serwisie rzeczy nowe sprzedawane w formie sklepu internetowego.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!