27. Dni Dobronia 2016 z D-Bomb oraz Festiwal folkloru

Marcin Jankowski, 06.06.2016 22:01
Wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak oraz Przewodniczący Rady Gminy w Dobroniu Mieczysław Serwa zapraszają do Dobronia na kolejne, 27. Dni Dobronia połączone z Festiwalem Folkloru, które odbędą się w dniach 18 - 19 czerwca 2016 roku. Święto Dobronia będzie okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas licznych występów muzycznych oraz dodatkowych atrakcji jakimi będą zawody sportowe w siatkówkę i piłkę nożną.

Atrakcje 27. Dni Dobronia 2016 dla odwiedzających


Podczas dwóch dni mieszkańcy Dobronia i okolicznych miejscowości oraz goście, którzy pojawią się w Dobroniu będą mogli kibicować lokalnym drużynom podczas turnieju w siatkówce a także wspierać najmłodszych podczas turnieju młodzików do lat 12 i juniorów w piłkę nożną. Zasadnicza część Dni Dobronia będzie miała miejsce w Parku gminnym obok kościoła parafialnego, gdzie w części artystycznej programu przewidziano liczne występy lokalnych grup artystycznych oraz koncerty zaproszonych gości.

Po oficjalnym rozpoczęciu festynu na scenie pojawi się orkiestra dęta z Dobronia. Po niej swój koncert będzie miał zespół Trzy Korony, który został założony przez Krzysztofa Klenczona w 1970 roku po jego odejściu z zespołu Czerwone Gitary. W maju 1972 roku zespół został rozwiązany by ponownie powrócić na scenę w 2010 roku podczas koncertu w Sopocie. Zespół prezentuje muzykę rock a obecnie w skład zespołu wchodzą Grzegorz Andrian, Grzegorz Nogowski, Piotr Stajkowski, Zygmunt Staruszkiewicz i Kuba Staruszkiewicz.

Thomas Grotto, z pochodzenia Włoch, który od 2004 roku mieszka w Polsce. Od najmłodszych lat interesował się muzyką i współtworzył jedną z grup muzycznych w słonecznej Italii. Po przyjeździe do Polski nadal rozwijał się w tym kierunku, należąc do zespołu muzycznego czy biorąc udział w konkursach muzycznych. Podczas swojego koncertu, Thomas Grotto zaprezentuje największe włoskie przeboje.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół D-Bomb, którego nie trzeba przedstawiać. Wszyscy fani zespołu oraz muzyki dance i disco polo powinni pojawić się 18 czerwca w Dobroniu o godzinie 2100. Na sam koniec 27. Dni Dobronia 2016 zostaną uświetnione pokazem sztucznych ogni.

Kolejnego dnia, w niedzielne popołudnie Dobroń będzie należał do zespołów ludowych, które będą się prezentowały podczas Festiwalu folkloru. Między godziną 1700 a 2100 na scenie w Parku gminnym pojawią się zespoły pieśni i tańca.

Program 27. Dni Dobronia 2016 oraz Festiwalu Folkloru


Atrakcje towarzyszące w ramach Dni Dobronia 2016
17 - 18 czerwca 2016 roku

W Zespole Szkół w Dobroniu przy ulicy Witosa 1a w piątek, 17 czerwca od godziny 1700 rozpocznie się turniej (eliminacje) piłki siatkowej z udziałem drużyn: LKS "LUKS" Dobroń, OSP Dobroń, Szynkielew Stowarzyszenie, Przyjaciele Siatkówki Dobroń. Finał turnieju zostanie rozegrany dzień później, tj. 18 czerwca o godzinie 1000.

Natomiast już w sobotę, 18 czerwca na Stadionie Gminnym w Dobroniu przy ulicy Sportowej 19, od godziny 900 do 1230 rywalizować pomiędzy sobą będą najmłodsi piłkarze do lat 12 o Puchar Wójta Gminy Dobroń. W Turnieju udział wezmą takie kluby jak: Iskra Dobroń, Start Łódź, Włókniarz Pabianice, Grabia Łask-Kolumna.

Następnie w godzinach 1400 - 1645 zaplanowano Turniej piłki nożnej juniorów młodszych pod patronatem Starosty Pabianickiego z udziałem drużyn: Iskra Dobroń, Zawisza Rzgów , Włókniarz Pabianice

Dni Dobronia
Park Gminny w Dobroniu, 18 czerwca 2016 roku

1500 – Występy dzieci z Przedszkola w Dobroniu i Filii z Mogilna Dużego
1530 – Występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chechle
1540 – Zespół wokalny "VOLARER"
1550 – Występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym
1600 – Wręczenie nagród dla najaktywniejszego czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej
1605 – Chór "LUTNIA"
1615 – Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu
1625 – Zespół mażoretek SZAFIRKI
1635 – Zespół FRESH MOVE i KABOOM
1645 – Występ Justyny Jarzębak – taniec współczesny
1650 – Występ Patrycji Celeban – absolwentki Publicznego Gimnazjum w Dobroniu

1700Otwarcie festynu (Wręczanie nagród)

1730 – Koncert Orkiestry dętej z Dobronia
1800 – Koncert Zespołu TRZY KORONY
1930 – Koncert THOMASA GROTTO
2100 – Koncert zespołu D-Bomb
2200 – Pokaz sztucznych ogni


Dni Folkloru
Park Gminny w Dobroniu, 19 czerwca 2016 roku

1630 – Zbiórka Zespołów przy G.O.K., ul. W. Witosa 1a w Dobroniu
1645 – Przemarsz Zespołów do Parku Gminnego w Dobroniu
1700 – 2100 – Koncerty:

Zespół Pieśni i Tańca "Anilana"
Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Buczkowiacy"
Zespół Pieśni i Tańca "Bychlewianka"
Zespół Pieśni i Tańca "Dobroń"
Zespół "PELAGIA"
Polonijny Zespół Pieśni i Tańca "Polonez" z Węgier
Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie"

Zakończenie festynu – puszczanie wianków wykonanych przez uczestników konkursu na "Najładniejszy wianek"

Dlaczego warto odwiedzić Dobroń?


Dobroń posiada też unikalny park objęty ochroną konserwatorską. Park - obecnie park gminny - powstał jako ogród dworskiej siedziby wiejskiej w ostatnich latach XVIII wieku. Rodzaj założenia w typie krajobrazowym, potocznie nazywanym angielskim (tak jak w renesansie ogrody włoskie, lub w baroku ogrody francuskie) był oryginalny i nowatorski. Na dzień dzisiejszy objęty jest on ochroną konserwatorską.

Warunki naturalne gminy Dobroń sprawiają, że jest doskonałym miejscem na rekreacyjne spędzenie czasu a zwłaszcza jej południowa część, w której znajduje się dolina rzeki Grabi. We wschodniej części gminy, od miejscowości Dobroń w kierunku południowo-wschodnim do wsi Róża, ciągnie się pas wydm parabolicznych i wałowych o zróżnicowanych wysokościach względnych od 3-18 m, stromych zboczach, których spadki często przekraczają 10%. Duże skupiska wydm znajdują się także na południe od wsi Barycz oraz na południe od wsi Mogilno Duże.
Park Gminny w Dobroniu:
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!